Otázky a odpovede


Aplikácia

1.     Akú veľkú plochy pokryje 1 balenie Smart Wall Paint?

Smart Wall Paint je k dispozícii v dvoch baleniach, menšie pokryje plochu 2 m2, väčšie až 6 m2.

Pri aplikácii farby na väčšiu plochu, ako je uvedené na balení, môže prísť k zmene vlastností náteru, ktoré ovplyvnia aj jeho ďalšie používanie

 

2.      Koľko vrstiev potrebujem naniesť?

Jedna vrstva postačuje. Pred aplikáciou Smart Wall Paint odporúčame na natieraný povrch použiť aj našu základnú farbu (bielu alebo priehľadnú). Pre ďalšie podrobnosti pozri Pracovný postup.

 

3.     Potrebujem špeciálny maliarsky valček?

Áno, maliarsky valček je súčasťou každého balenia.

 

4.     Ako pripravím natieraný povrch?

Na väčšinu stien jednoducho vyhladíte povrch použitím brúsneho papiera, ktorý je súčasťou balenia. Pomocou maliarskej pásky oblepíte plochu, ktorú chcete natrieť. Po použití brúsneho papiera odporúčame zotrieť povrch vlhkou handričkou a nechať ho vyschnúť.

Na základe skúseností odporúčame vždy pred aplikáciou Smart Wall Paint použiť aspoň 1 vrstvu našej základnej farby (bielej alebo priehľadnej).

 

5.     Aký hladký musí byť povrch?

Smart Wall Paint dosahuje najlepšiu funkčnosť na hladkom povrchu. Pokiaľ má stena výraznú štruktúru, je zrnitá alebo veľmi porézna, odporúčame:

 • vyplniť a zarovnať pomocou bežne dostupnej vyrovnávacej hmoty (napr. sadrová omietka),
 • prebrúsiť pre dosiahnutie hladkého povrchu pomocou brúsneho papiera,
 • naniesť základnú farbu,
 • aplikovať Smart Wall Paint.

 

6.     Potrebujem naniesť aj základnú farbu?

Na základe skúseností je pred aplikáciou bielej farby Smart Wall Paint nevyhnutné vždy použiť aj vhodnú základnú farbu. (Pozn. - bežný latexový náter nie je vhodný ako základná farba).
Takisto pred aplikáciou priehľadnej farby Smart Wall Paint odporúčame použiť priehľadnú základnú farbu vždy, keď:

 • natierate nové drevo alebo kompozitný materiál (2 vrstvy)
 • natierate nový povrch, ktorý je porézny a nasiakavý, napr. omietka alebo betón (2 vrstvy)
 • natierate nasiakavé povrchy ako sú napríklad tapety (1 vrstva)
 • Povrch musí byť pred natieraním čistý a suchý.
 • Pred použitím dôkladne premiešajte základnú farbu.
 • Na aplikáciu základnej farby používajte jeden z valčekov, ktoré sú súčasťou balenia Smart Wall Paint.
 • Po použití dôkladne vyčistite misku na farbu a nechajte ju vyschnúť.
 • Doba schnutia základnej farby: 2 – 4 hodiny.

Základné farby sú k dispozícii na predaj v našom obchode.

 

7.     Môžem použiť magnetickú základnú farbu?

Áno, v prípade používania bielej farby Smart Wall Paint použite bielu magnetickú základnú farbu. Magnetické vlastnosti natretého povrchu budú závisieť od kvality použitej základnej farby.

 

8.     Môžem natrieť Smart Wall Paint na magnetické základné farby?

Áno. Pokiaľ je váš magnetický povrch dobrej kvality, potom aj aplikácia Smart Wall Paint bude bez problémov. Ak farba magnetického povrchu nie je biela, bude potrebné pred aplikáciou Smart Wall Paint použiť bielu základnú farbu na báze vody.

 

9.     Môžem použiť len časť farby?

Po zmiešaní oboch zložiek (A a B) sa farba musí použiť do 60 minút.  Pokiaľ ste ju však nezmiešali celú, a dokážete ju zmiešať v správnom pomere, môžete použiť iba časť balenia. Pri ďalšej aplikácii zvyšnej farby je nutné použiť nový valček.

  

10.   Má Smart Wall Paint pri aplikácii silný zápach?

Nie, pri aplikácii je cítiť len veľmi slabý zápach, napriek tomu však odporúčame zabezoečiť vetranie cez okno alebo dvere, aby mohol prúdiť čerstvý vzduch. 
Smart Wall Paint sa môže aplikovať aj v miestnostiach, ktoré sú v prevádzke (kancelárie, domácnosť).

 

11.   Ako rýchlo môžem používať Smart Wall Paint?

Smart Wall Paint je suchý na dotyk po 5 hodinách od natretia, na plné použitie je pripravený po uplynutí 5 dní od aplikácie.   

 

12.   Môže sa Smart Wall Paint aplikovať použitím maliarskej striekacej pištole?

Áno, Smart Wall Paint sa môže používať s vybranými typmi striekacích pištolí. 

 

Obsah balenia

1.     Čo sa nachádza v balení?

Každé balenie Smart Wall Paint obsahuje farbu Smart Wall Paint (časť A a B), misku na farbu, maliarsky valček, rúčku k valčeku, rukavice, brúsny papier, handričku z mikrovlákna na zotieranie, pracovný postup pri nanášaní farby, návod na používanie pre koncového používateľa, nálepku Smart Wall Paint na označenie natretej plochy.

2.     Môžem si kúpiť len farbu?

Smart Wall Paint sa v súčasnosti predáva len ako celé balenie a obsahuje všetko potrebné príslušenstvo pre maľovanie.

 

Sortiment produktov

1.     Existujú rôzne farby?

Smart Wall Paint je k dispozícii v bielej (WHITE) a priehľadnej (CLEAR) farbe. Pri použití priehľadnej farby je tak možné dosiahnúť akýkoľvek farebný odtieň podľa farby podkladu.

2.     Existujú rôzne veľkosti balenia?

Smart Wall Paint je k dispozícii v baleniach na 6 m2 a 2 m2.

3.     Potrebujem špeciálny valček?

Áno, každé balenie obsahuje valček navrhnutý pre použitie s farbou Smart Wall Paint. 

 

Vhodné povrchy

1.      Môže sa natierať akýkoľvek povrch?

Smart Wall Paint sa môže aplikovať na akýkoľvek hladký povrch – na stenu alebo povrchy ako napríklad stoly, nábytok atď. Ak natierate farebný povrch, odporúčame vám použiť pod Smart Wall Paint našu základnú farbu.

Niektoré povrchy, ako napríklad matné krycie farby, môžu našu farbu vsakovať a spôsobia tým problémy. Preto takéto povrchy najskôr pretrite našou základnou farbou.

2.      Môžem natierať sklo?

Áno, pred aplikáciou belej verzie Smart Wall Paint použite na odmastené a suché sklo najskôr našu základnú farbu. Priehľadný Smart Wall Paint môžete použiť priamo na sklo alebo na 1 vrstvu našej priehľadnej základnej farby.

3.      Môžem natierať drevo?

Áno. Pred aplikáciou Smart Wall Paint skontrolujte, či je povrch dostatočne hladký, vyplňte prípadné nerovnosti výplňou a naneste našu základnú farbu.

4.      Môžem natierať na tapetu?

Áno, v prípade bielej verzie Smart Wall Paint aplikujte jeden náter bielej podkladovej farby. Pri použití priehľadného náteru Smart Wall Paint použite jednu vrstvu priehľadnej základnej farby (len ak je povrch tapety porézny).

5.      Dá sa náter Smart Wall Paint použiť na opravu existujúcej tabule?

Náter Smart Wall Paint je ideálny produkt pre použitie na väčšine povrchov.
Smart Wall Paint sa môže aplikovať priamo na starú bielu tabuľu bez použitia základnej farby. V takomto prípade je potrebné zabezpečiť odstránenie všetkých pozostatkov po popisovačoch. V prípade, že je povrch bielej tabule mechanicky poškodený, je nutné najskôr takéto miesta vyplniť tmelom, prebrúsiť a následne použiť aj jednu vrstvu základnej farby. 
Pred použitím náteru Smart Wall Paint na drevenú tabuľu (popisovateľnú kriedami) je takisto potrebné povrch tabule opraviť a natrieť bielou základnou farbou, následne môžete naniesť vrstvu Smart Wall Paint. V prípade keramických tabúľ s povrchom pre písanie kriedou postupujte ako pri bielych tabuliach, vždy je ale potrebné použiť aj bielu základnú farbu.

6.      Môžem povrch chytrej steny použiť ako premietacie plátno?

Plochu upravenú náterom Smart Wall Paint je možné používať ako premietacie plátno. Výhodou je možnosť písania a kreslenia priamo do premietaného obrazu. V závislosti od umiestnenia chytrej steny môže dochádzať na povrchu k odrazom svetla. Pri použití projektora s vysokým rozlíšením môže byť vhodnejšie použitie premietacieho plátna.

 

Písanie a kreslenie

1.      Aké druhy fixiek môžem používať na tomto povrchu?

Na písanie a kreslenie po chytrej stene Smart Wall Paint môžete používať bežne dostupné popisovače pre biele tabule, označované aj ako Whiteboard Marker. Pri použití permanentných alebo špeciálnych druhov popisovačov (na sklo, lakové popisovače a pod.) môže prísť k znehodnoteniu povrchu. V našom e-shope nájdete pestrú ponuku popisovačov, vhodných na použitie s chytrými nátermi z našej ponuky. 

2.      Čo sa stane, ak použijem permanentný/trvalý popisovač?

Najskôr skúste text/kresbu prepísať popisovačom na biele tabule a plochu zotrieť nasucho handričkou. V prípade, že na povrchu zostali stopy po permanentnom popisovači, odporúčame použiť čistiace prostriedky na biele tabule.

 

Čistenie a údržba

1.      Ako môžem očistiť chytrú stenu Smart Wall Paint?

Chytrú stenu Smart Wall Paint po každom používaní zotrite handričkou z mikrovlákna alebo akoukoľvek inou suchou textíliou. V prípade potreby sa môže použiť aj navlhčená handrička.

Pri pravidelnom používaní odporúčame povrch pravidelne čistiť čistiacimi prostriedkami na biele tabule, ktoré nájdete aj v našom internetovom obchode.

2.      Ako dlho chytrá stena vydrží?

Pri pravidelnom čistení a udržiavaní poskytuje výrobca na chytrú stenu Smart Wall Paint záruku na kvalitu povrchu 10 rokov. Viac informácií nájdete na našej stránke (Všeobecné obchodné podmienky - časť Záručné podmienky).

3.      Pokiaľ sa náter odlúpne alebo mám v chytrej stene dieru, môžem ju opraviť?

Áno, výhodou chytrej steny je, že drobné poškodenia sa dajú jednoducho opraviť. Pri oprave odlúpnutej časti náteru prebrúste poškodenú oblasť brúsnym papierom, ktorý je súčasťou balenia. V prípade väčšej diery najskôr použite výplňovú hmotu (napr. sádrovú stierku). Potom použite základnú farbu Smart Wall Paint, nechajte ju preschnúť a následne naneste Smart Wall Paint.

4.      Ako môžem zo steny odstrániť Smart Wall Paint a opätovne ju premeniť na bežnú stenu?

Jemne prebrúste celú plochu natretú náterom Smart Wall Paint a po zdrsnení povrchu použite základnú farbu (napr. základnú farbu Smart Wall Paint). Nechajte ju uschnúť a namaľujte stenu bežne používanou interiérovou farbou. 

 

Bezpečnosť a nezávadnosť

1.      Potrebujem pri natieraní nosiť bezpečnostné ochranné prostriedky?

Používajte rukavice dodávané ako súčasť balenia, použitie bezpečnostných okuliarov je na zvážení používateľa. Ako v prípade akéhokoľvek maľovania je nutné zabezpečiť dostatočné vetranie miestnosti.

2.      Môže sa Smart Wall Paint použiť v detskej izbe?

Náter Smart Wall Paint presahuje všetky bezpečnostné predpisy EÚ.  Pri jeho použití nemusíte podniknúť žiadne špeciálne opatrenia.

Smart Wall Paint neobsahuje rozpúšťadlá, pri jeho inštalácii dochádza len k miernemu zápachu, podobne ako pri bežných farbách. Po vyčistení sa plechovky z náteru môžu recyklovať. 

 3.     Je náter horľavý?

Náter nie je  horľavý. Tento náter má bod horenia nad 70 stupňov Celzia.